Take a fresh look at your lifestyle.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?


Każdy z nas najlepiej się czuje i dobrze funkcjonuje w czystym i schludnym otoczeniu. Niestety, nie zawsze mamy czas na to, aby samodzielnie zadbać o wszystko. Szalone tempo i ogrom innych obowiązków, sprawiają, że nasze domy nie zawsze prezentują się tak, jak w katalogu. Także, jeśli prowadzisz biuro lub jesteś przedsiębiorcą, musisz pomyśleć o tym, jak utrzymać porządek, aby praca była przyjemnością. Bez względu na to, jakiego rodzaju pomocy w sprzątaniu potrzebujesz, zawsze możesz liczyć na profesjonalne usługi. Zatem, jak wybrać dobrą firmę sprzątającą i na co zwrócić szczególną uwagę?

Czy firma sprzątająca posiada odpowiednie urządzenia i maszyny?


Jeżeli chcesz zlecić sprzątanie domu lub mieszkania, nie musisz zastanawiać się, czy firma sprzątająca posiada maszyny do mycia podłóg lub przemysłowe odkurzacze. W tym wypadku, wystarczą podstawowe środki czystości i staranny oraz dokładny pracownik, który wykona wszystkie zlecone mu prace w Twoim domu. Gdy natomiast jesteś właścicielem magazynu, sklepu lub lokalu gastronomicznego, kosmetycznego, czy innego lokalu, który ze względu na dużą powierzchnię wymaga użycia takich maszyn, zatrudniając firmę, musisz dowiedzieć się, czy będzie ona w stanie w określonym czasie wywiązać się z powierzonych zadań. Zakres prac firmy sprzątającej określa umowa. Według niej możesz egzekwować zadania – ta wiedza jest niezbędna, ponieważ, kiedy ją posiadasz, nie będziesz zaskoczony tym, że jakaś czynność nie została wykonana. Dowiedz się na przykład, czy firma odśnieża posesję, czy zajmuje się wycieraniem kurzu ze sklepowych półek lub myciem okien o bardzo dużej powierzchni. Nie oczekuj też, że taka firma sprzątająca czyści klimatyzację – na ogół musisz to zlecić innemu wykonawcy, ale oczywiście wiele zależy od tego, jak szeroką ofertę ma firma sprzątająca.

Terminowość i solidność – to podstawowa kwestia


Zanim podpiszesz umowę lub zlecisz sprzątanie domu, czy sklepu, dowiedz się, co na temat firmy sądzą inni klienci. Zwracaj szczególną uwagę na terminowość, ponieważ jeżeli zlecasz sprzątanie sklepu tuż przed otwarciem, chcesz, aby wszystko było gotowe do ustalonej godziny – w innym wypadku, otworzysz sklep, który nie będzie całkowicie posprzątany. Brudne lustra i zalegający kurz, nie wyglądają zachęcająco i mogą być powodem, dla którego wielu klientów zrezygnuje z zakupów u Ciebie. Jeśli zamawiasz usługi sprzątania do domu, wówczas nie ma konieczności takiego pośpiechu i liczenia każdej minuty, ale tu również należy zaznaczyć, że wszystko zależy od sytuacji indywidualnych. Pamiętaj też, żebyś był realistą. Pewne rzeczy nie są możliwe do zrobienia w bardzo krótkim czasie, ponieważ ludzie nie są robotami, ani maszynami. Porozmawiaj z osobą decyzyjną w firmie sprzątającej i dowiedz się, ile konkretnie czasu potrzeba na daną czynność – jeśli będziesz to wiedział, możliwe jest uniknięcie nieprzyjemnych i stresujących sytuacji, które często wynikają z braku komunikacji pomiędzy klientem a firmą sprzątającą.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.