Take a fresh look at your lifestyle.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie biura

Dlaczego warto zlecić sprzątanie biura?Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub zajmujesz się wynajmem biur, musisz zadbać o to, aby Twoi pracownicy czuli się dobrze. Udowodniono, że schludne pomieszczenia i ład wokół, pozytywnie wpływa na organizację całej pracy – lepszą koncentrację, kreatywność, miłą atmosferę, a co za tym idzie współpracę między zespołami i poszczególnymi pracownikami. Wyschnięte kwiaty, brudne okna, zalegający kurz w kątach wygląda fatalnie, negatywnie wpływa na atmosferę oraz bywa przyczyną złego samopoczucia fizycznego. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, dlaczego warto zlecić sprzątanie biura i na co zwrócić szczególną uwagę!

Sprzątanie tylko po godzinach pracy – dlaczego?


Pomijając fakt tego, że osoba sprzątająca, która krząta się biurze w godzinach pracy, po prostu przeszkadza i rozprasza uwagę pracowników, nie powinna się po prostu tam w ogóle znajdować. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, wiesz zapewne, czym jest tajemnica handlowa – oczywiście, nie oznacza to, że pracownicy firmy sprzątającej są niedyskretni lub będą chcieli wykraść poufne informacje! Takie rzeczy są rzadkością i zdarzają się zazwyczaj tylko w amerykańskich produkcjach filmowych! Jednak musisz wiedzieć, że Twoi kontrahenci i klienci, którzy przychodzą do biura mogą czuć się naprawdę niezręcznie, być może nawet tak bardzo – zwłaszcza, gdy brak im asertywności, że nie będą chcieli zaangażować się w jakieś projekty, gdy napotykają w Twoim biurze osoby trzecie. Miej to na uwadze, zwłaszcza, gdy prowadzisz działalność marketingową, reklamową czy dotyczącą wykorzystania nowoczesnych, innowacyjnych technologii – Twoi klienci chcą mieć pewność, że nikt oprócz osób powołanych do uczestnictwa w czynnościach nie będzie miał dostępu do tego co chcecie sprzedać, zareklamować lub wprowadzić na rynek.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie biura – odpowiedź jest prosta!


Jeśli Ty nie posprzątasz, ani tym bardziej Twoi pracownicy, kto zatem ma to zrobić? Gdy będziesz liczyć, że jakoś się ,, ogarnie “, niestety nie przyniesie to pożądanego efektu. Korzystanie z firmy sprzątającej to konieczność – kiedy zarządzasz zespołem, masz działalność, naprawdę nie masz czasu na tak trywialne z Twojego punktu widzenia rzeczy, jak sprzątanie. Sprzątanie jest bardzo istotne, ale nie da się zrobić wszystkiego samemu. Delegowanie zadań, których nie musisz wykonywać samodzielnie, jest podstawą każdego dobrze prowadzonego biznesu – Ty zajmujesz się sprawami na szczycie listy priorytetów. Umów się z firmą sprzątająca na konkretne godziny, w których posprząta ona Twoje biura lub biura. Domówcie też warunki i zakres obowiązków, tak abyś nie był zaskoczony, jeśli jakaś czynność nie będzie wykonana. Sprawdź, czy zakres obowiązków, które wypełniają pracownicy firmy jest dla Ciebie zadowalający. Miej świadomość tego, że do czyszczenia klimatyzacji będziesz musiał zatrudnić innego wykonawcę, podobnie jak do mycia okien na wysokich kondygnacjach. Dlatego zanim podpiszesz umowę, dokładnie powiedz, czego oczekujesz i w jakim zakresie czasowym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.