Take a fresh look at your lifestyle.

Jak zdbać o kostkę brukową?

Jak zadbać o kostkę brukową?Kostka brukowa, która prowadzi od bramy do domu powinna być przede wszystkim dobrze położona. Nie wolno również zapominać, o tym, że musi być ona odpowiedniej szerokości, tak aby obok siebie mogły swobodnie przejść dwie osoby, lub tak, aby dało się przejechać wózkiem. Zadbaj też o odpowiednie oświetlenie drogi do domu – lampy solarne lub innego rodzaju światło jest koniecznością! Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, co należy wiedzieć, aby kostka brukowa na Twojej posesji zawsze wyglądała dobrze i służyła Ci przez długi czas!

Jak zadbać o kostkę brukową?


Jeżeli chcesz utrzymać kostkę brukową w nienagannym stanie, koniecznie powinieneś ją systematycznie zamiatać. Jest to absolutnie konieczne i właściwie powinniśmy to robić codziennie. Wieczorem lub rano, w zależności od tego, kiedy masz czas, zamiataj drogę wykonaną z kostki brukowej, tak aby prezentowała się naprawdę schludnie. Zimą musisz też usuwać lód i śnieg. To ważnie nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i niezbędne do utrzymania kostki w dobrym stanie technicznym. Kostkę brukową trzeba także czyścić przy pomocy czystej wody. Gdy masz w ogrodzie węża, koniecznie przepłukuj kostkę brukową, zwłaszcza podczas suchych, upalnych dni, gdy osiada na niej mnóstwo kurzu. Koniecznym warunkiem do tego, aby Twoja kostka służyła Ci długo jest też uzupełnianie wypłukanych fug. Ubytki tego typu powodują obluzowanie poszczególnych elementów kostki. Stwarza to ryzyko dla ludzi, ale oczywiście wygląda równie fatalnie.

W jaki jeszcze sposób czyścić kostkę brukową?


Na kostce brukowej zauważyłeś białe wykwity? To prawdopodobnie węglan wapnia, który tworzy się na skutek połączenia wodorotlenku wapnia, powstałego w wyniku twardnienia betonu i połączenia z dwutlenkiem węgla. Takie białe naloty bardzo trudno usunąć, ale nie jest to niemożliwe! Gdy pozostawimy białe plamy i nie zajmiemy się ich czyszczeniem, wówczas możliwe, że kostka będzie szybciej się niszczyła. Poza tym, takie białe naloty nie prezentują się dobrze! Aby poradzić sobie z białym nalotem, trzeba zastosować środki chemiczne lub posłużyć się metodą piaskowania. Często obie te metody wymagają powtórzenia, ponieważ biały nalot jest niezwykle uporczywy i niestety nie zawsze schodzi za pierwszym razem. Kolejnym problemem może być zabrudzona kostka brukowa na podjeździe – plamy tłustego oleju wyglądają brzydko i niechlujnie. Tu również bardzo przydatna może się okazać metoda piaskowania. Warto też regularnie myć podjazd czystą wodą ustawioną pod dosyć sporym ciśnieniem. Sama woda nie poradzi sobie w pełni z tłustymi plamami, ale nieco je zmyje. Swoją kostkę brukową, czy to na podjeździe, czy też na drodze prowadzącej do domu, możesz zaimpregnować odpowiednimi środkami. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, wówczas kostka nie będzie pochłaniała tak bardzo zabrudzeń. Dzięki temu plamy oleju, kurz i błoto nie będą tak mocno przylegać do powierzchni kostki, a co za tym idzie, sam proces czyszczenia różnych zabrudzeń będzie o wiele łatwiejszy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.